Verslo misijų nauda: gyvų susitikimų metu bendradarbiavimas užsimezga greičiau

Eksporto partnerystės užmezgimui yra svarbus gyvas kontaktas, nes susitikimai su potencialiais partneriais padidina tikimybę, kad užsimezgęs kontaktas virs į kontraktą.  Todėl viena iš eksporto skatinimo priemonių, kurią taiko „Versli Lietuva“  – išvykstamųjų verslo misijų organizavimas. Spalio 23-24 dienomis organizuota verslo misija į Japoniją ir ten vykęs  Lietuvos – Japonijos verslo forumas Lietuvos įmonėms tapo atspirties tašku tiek naujų partnerysčių pradžiai, tiek ir seniai prasidėjusio bendradarbiavimo atnaujinimui.

Vidmanto Janulevičiaus, aukštųjų technologijų įmonių grupės „Global BOD Group“ valdybos pirmininko teigimu, Japonijos rinka Lietuvos įmonėms yra ne tik įdomi, bet ir labai svarbi, o Japonijos verslininkų susidomėjimas Lietuva taip pat yra didelis ir tai dar kartą įrodė ši verslo misija į Japoniją.

„Reikia suprasti, kad pagal sukuriamą BVP, Japonija yra trečia pagal dydį pasaulio ekonomika. Jos inžinerinis, mokslo ir pramonės potencialas yra stulbinantis. Japonai domisi investicijų galimybėmis Lietuvoje, savo produktų pardavimu ir bendradarbiavimo galimybėmis“, – pažymi V. Janulevičius.

Verslo misijoje dalyvavusios įmonės jau matuoja vizito rezultatus, nors didžiausios grąžos tikisi ir laukia šiek tiek vėliau – tęsiant dabar pradėtą bendradarbiavimą su Japonijos verslininkais.

„Vizito Japonijoje metu susitikome su „Laser Systems“ administracijos skyriaus vadovu. „Laser Systems“ nėra mums naujas klientas, tai yra vienas seniausių įmonės „Altechna“ klientų, tačiau po šio susitikimo atnaujinome kelis senus projektus ir bendradarbiavimą technologinio sprendimo vystymo ir optinių komponentų tiekimo japonams srityse, kurie nebūtų taip greitai įgyvendinti, ar išvis įvykę, jeigu ne susitikimas forume“, – teigia Karolis Keina, UAB „Atlechna“ atstovas. Įmonė „Altechna“ Japonijos rinkoje dirba jau 15 metų.

K. Keina taip pat pastebi, kad verslo misijos padeda didinti įmonės žinomumą ir suteikia galimybę susitikti su didelių korporacijų atstovais, su kuriais dėl tam tikrų verslo kultūros skirtumų nėra paprasta suorganizuoti susitikimus.

Įmonė „Grant Group“, teikianti kompleksinius sprendimus ir paslaugas laivininkystės, kranto pramonės ir jūrinių platformų sektoriui, vizito metu užmezgė preliminarų bendradarbiavimą su keliomis stambiomis Japonijos įmonėmis: „Hitachi“, „Fujikura Composite“, „Misuga Kaiun Tokyo“.

„Forumo metu Japonijos atstovai rodė didelį dėmesį, norą sužinoti daugiau apie Lietuvą. Inovatyvumas, proaktyvumas ir aukščiausios kokybės siekis yra tie bruožai, kurie vienija Lietuvos ir Japonijos verslą bei išskiria juos nuo kaimyninių šalių“, – savo įspūdžiais dalinasi Vytautas Vitkauskas, įmonės „Inta“ generalinis direktorius ir „INFOBALT“ viceprezidentas.

Taip pat „INFOBALT“ asociacija ypatingai džiaugiasi dėl bendradarbiavimo protokolo pasirašymo su Japonijos IT asociacija „JITSA“. Tai dar vienas ženklas, kad Lietuvos IT sektorius laikomas realiu ir potencialiu Japonijos kompanijų partneriu, o su „JITSA“ pagalba Lietuvos IT verslas toliau sėkmingai žengs į šį regioną.

Lietuvos – Japonijos verslo forume, kurį taip pat lydėjo Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, dalyvavo 58-ių Japonijos ir 26-ių Lietuvos įmonių atstovai. Verslo forumo metu vyko ir B2B susitikimai, kuriuose įmonės turėjo galimybę susitikti su didelėmis Japonijos įmonėmis, tokiomis kaip „Panasonic“, „Toshiba“ ir „Hitachi“. Taip pat pasirašyti du itin reikšmingi Japonijos ir Lietuvos bendradarbiavimo susitarimai – energetikos ir informacinių technologijų srityse.

„Versli Lietuva“ nuolatos organizuoja įmonių dalyvavimą tarptautinėse parodose su Lietuvos nacionaliniu stendu, atvykstamąsias ir išvykstamąsias verslo misijas, kurių metu vyksta Lietuvos ir užsienio verslo susitikimai. Artimiausius renginius bei kvietimus į parodas galite sekti „Versli Lietuva“ renginių kalendoriuje.

nuoroda